Vánoční betlémy

Tradice jesliček    České papírové betlémy    Zahraniční papírové betlémy    Autoři papírových betlémů    Kostelní betlémy    Venkovní betlémy    Z výstav betlémů  

titulek titulek titulek

Zpět

Betlém v kostele sv. Marie Magdalena a Lucie (Arnsberg-Bruchhausen)

Německo: Severní Porýní-Vestfálsko - Arnsberg-Bruchhausen, Lindenstraße 21

WWW:

Katolický farní kostel Sankt Maria Magdalena a Lucia je památkově chráněná budova v Bruchhausenu, okrese Arnsberg. Novobarokní halový kostel s napůl vysokými místnostmi, transeptem a apsidou postavil v letech 1925 až 1926 Karl Freckmann, okresní architekt okresu Arnsberg. Spojení kaplí vytváří dojem bočních uliček. Dominantou v interiéru kostela je hlavní oltář ve sboru, postavený Altarbauerem Josefem Schnitzerem z Buchingu u Füssenu v roce 1954. Oltář je vysoký 9,50 metrů a široký 5,50 metrů. Půlkruhová základna je vyrobena z barevného štukového mramoru a nad ní vystupují čtyři štíhlé mramorové sloupy. Jsou korunovány korintskými sloupy, které byly pozlaceny. Masivní struktura štítu se rozpouští v barokních formách. Medailon sboru představuje noční oblohu s jejími kosmickými prvky.
Oltářní obraz je od Magnuse Hottera z Marktoberdorfu (Horní Bavorsko). Představuje Kristovu smrt na kříži. U nohou ukřižovaného je Marie Magdaléna, patronka Bruchhausenu a v pozadí Maria, Ježíšova matka. Barokní kazatelna pochází z dílny Sasses. Na začátku 80. let, kdy byla obnovena, bylo nalezeno velmi barevné originální barevné schéma se silnými červenými, černými a zlatými tóny. Jemnější obraz kazatelny byl přizpůsoben celkovému obrazu kostela. Důležitým místem v kostele je křtitelnice. Nádherný korintský sloup má umyvadlo zdobené vzory.
V roce 1996 postavil Siegfried Sauer nové varhany, které mají 16 registrů, rozdělených do dvou pater.

www.wikipedie.de

Betlém
Informace o betlému se zatím nepodařilo získat.

Kostel st. Marie Magdalena Interiér kostela Interiér kostela Vánoční betlém Vánoční betlém Svatá Rodina Králové
Kostel st. Marie Magdalena Interiér kostela Interiér kostela Vánoční betlém Vánoční betlém Svatá Rodina Králové
st.Mary Magdalena Hlavní oltář Boční oltář Křtitelnice Vánoční betlém Král a chlapec Poutník
st.Mary Magdalena Hlavní oltář Boční oltář Křtitelnice Vánoční betlém Král a chlapec Poutník
<

© 2020 Vladimír Plecháč, GComp