Vánoční betlémy

Tradice jesliček    České papírové betlémy    Zahraniční papírové betlémy    Autoři papírových betlémů    Kostelní betlémy    Venkovní betlémy    Z výstav betlémů  


Zpět

Betlém v kostele sv. Michaela

Německo-Švábsko, Mering

WWW:

Katolický farní kostel St. Michael je ten Archanděl Michael vysvěcen a spolu s ostatky bývalého hřbitova montážní historický celek na tržním náměstí mering- v Aichach-Friedberg ve Švábsku . Barokní sál Budova byla postavena v 18. století Ignaz Baldauf malované a získal prestižní oltářní zařízení.

Základna věže a sboru se vrací do předchozího gotického kostela. Od roku 1739 začala komunita stavět dlouhý dům. Návrhy přišly od Johanna Baptisty Gunetzrhainera a Josepha Effnera . Již v roce 1681 doporučil Giovanni Antonio Viscardi, aby byla stará loď zbořena. V roce 1731 s tímto názorem souhlasil Johann Baptist Gunetzrhainer.
Stavební povolení ze dne 3. února 1734 bylo spojeno se zástavou 2500 zlatých . Gunetzrhainer však předložil plán a odhad až o dva roky později. Současně byl konzultován Joseph Effner. 8. května 1739 se komunita písemně stěžovala na kolaps části dřevěného stropu starého kostela. Demoliční práce na lodi začaly 10. července. Effner vlastně začal stavět 19. července. Na podzim by měla být "stará tlapa" zbořena a skořápka by měla být připravena "že můžete udržet trendy Gotts ve službě po celou zimu".
Kurfiřt Karel Albrecht financoval projekt ven s dalšími 3000 zlatých. Základní kámen nového dlouhého domu byl položen 23. srpna. Původně byl plánován dřevěný trezor. Effner však dostal 17. září pokyn k výpočtu základů na pevném trezoru. 14. března 1740 sestra mering-en dokázala oznámit, že budova "se skutečně dostala pod střechu".
Poté byl vychován starý sbor a vtaženy klenby. Průběh výstavby přiměl voliče, aby darovali dalších 2 000 zlatých. 16. září 1741 byla skořápka dokončena. Farní kostel byl zařízen až do roku 1779, kdy malířský interiér augsburského malíře Ignaz Baldauf začal malovat. Dochovaná přilba byla vytvořena v roce 1823. Osmiúhelník nad starým pařezem byl postaven spolu s dlouhým domem.
Interiér byl poprvé opraven v letech 1844/45. Další renovace byly provedeny v letech 1911/12 a 1951/52. Poslední rozsáhlá obnova farního kostela začala v roce 1978 pod farářem Kurtem Engelhardem. Tato opatření skončila v roce 1980. Vyšetřování v říjnu 2011 odhalilo akutní riziko zhroucení stropu, po kterém musel být kostel dočasně uzavřen. [2] Rozsáhlé byla dokončena renovace konec roku 2015.

www.wikipedie.com

Betlém
Zatím se nepodařilo získat další informaceKostel sv. Michaela Kostel sv. Michaela Interiér kostela Chór a varhany Betlém v kostele Střed betlému Ježíš nese kříž Ježíš na kříži
Kostel sv. Michaela Kostel sv. Michaela Interiér kostela Chór a varhany Betlém v kostele Střed betlému Ježíše nese kříž Ježíš nese kříž

Kostel sv. Michaela Kostel sv. Michaela Interiér kostela Stropní freska Večeře Páně Trnová koruna Ježíš bičován
Kostel sv. Michaela Kostel sv. Michaela Hlavní oltář Stropní freska Večeře Páně Trnová koruna Ježíš bičován


© 2020 Vladimír Plecháč, GComp